tu jesteś: sporty zimowe / sprzet sportowy / sprzet lyzwiarski

Sprzęt łyżwiarski


 łyżwy wyczynowe  Z nabyciem odpowiednich łyżew niejeden miłośnik tego sportu ma spore problemy. Najczęsicej jest to związane z tym, że duże sklepy sportowe lub hipermarkety po prostu ich nie sprowadzają. Dlatego też aby kupić dobre łyżwy, wielu ludzi musi jeździć do Warszawy. Innym do dyspozycji pozostają popularne "Agatki".
Łyżwy możemy podzielić ze względu na budowę ich najważniejszej części- płozy. I tak wyróżniamy łyżwy hokejowe, figurowe i do jazdy szybkiej. Pierwsze różnią się od drygom posiadaniem "kolca", dzięki któremu można wykonać hamowanie. Ten element łyżwy ułatwia również wykonanie figur łyżwiarskich.  Własnie one sprawiają, że łyżwiarstwo jest również jednym z najbardziej widowiskowyh sportów zimowych. Łyżwy do łyżwiarstwa szybkiego charakteryzują się z kolei długimi i wąskimi płozami. Mało kto wie, ale odpowiednie łyżwy zostały stworzone również dla dzieci. Od "normalnych" różnią się posiadaniem podwójnej płozy- stąd ich popularna nazwa- "saneczki".
Obecnie  w sklepach można kupić rónorodne rodzaje łyżew. W zależności od przeznaczenie można podzielić je na wyczynowe i rekreacyje. Te pierwsze robione są ze skóry, i są wiązane. Drugie z kolei, są najczęsciej wykonywane z plastiku, a zamist sznurówek mają rzepy. Dzieciom i jeszcze rosnącej młodzieży polecamy zakup łyżew rekreacyjnym. Nie ma sensu  płacenie kilkuset zlotych za skórzane łyżwy, których trzeba będzie się pozbyć za kilka miesięcy.

Pozostały sprzęt narciarski


 solista na lodowisku Bez obaw, wychodząc na lodowisko nie musicie się tak ubierać. No, chyba że występujecie w zawodach.  Do zwykłej jazdy rekracyjnej nie potrzeba żadnego specjalnego stroju. Na tym polu panuje zupełna dowolność.
Ubierając się na lodowisko należy pamiętać o tym, żeby strój był ciepły i nie krępował ruchów. Nie powienien być również zbyt luźny. Wiele wypadków na lodowisku wydarzyło się właśnie z tego powodu. Najlepiej zakładać rzeczy obcisłe- przylegajace do ciała. Zamiast spodni doskonale nadają się rajtuzy- takie jakie często noszą biegacze.
Przed wyjściem na lodowisko należy raz jeszcze sprawdzić czy łyżwy są porządnie zapięte. Poza tym- jeszcze jedna uwaga: warto uważac na pozostałych uzytkowników lodowiska. Jeśli jesteśmy początkującymi łyżwiarzami to dobrze byłoby trzymać się z dala od "main streamu".
Do najważniejszych firm produkujących sprzęt dla tej dyscypliny sportów zimowych należy zaliczyć: Bootas, Risport, Wif, Edmonton i Agat.
Polityka Prywatnosci |

Sprzęt łyżwiarski