tu jesteś: sporty zimowe / sprzet sportowy / sprzet snowboardowy

Sprzęt snowboardowy


 deski snowboardowe
Wielu ludzi, szczególnie początkujacych miłośników snowboardu, ma spore problemy z wyborem deski. Dlatego pierwsza rada- nie kupujcie deski sami. Jeśli nie macie z kim pójść do sklepu, najlepiej porozmawiajcie ze sprzedawcą. Deska powinna być dobrana do waszego wzrostu i wagi. Jeśli kupicie zbyt ciężką deskę bedziecie musieli manawrowac całym ciałem. To z kolei będzie doprowadzać do wywrotek. Poza tym ważna jest tzw. szerokość talii, czyli najwęższego miejsca deski. W tym przypadku ważne jest, aby buty nie wystawały zbyt mocno za deskę. Margines do przyjęcia to ok. 2 cm. Dużą uwagę należy również przyłożyć do ślizgu, jaki posiada deska. W zależności od jego rodzaju będziemy mieć informację, co do tego jak szybko można się poruszać na desce, jaka jest jest twardość itp. Wyróżniamy ślizgi spiekane, tłoczone i grafitowe (electro). Poza tym warto sprawdzić czy nose (przód deski) i tail (tył deski) są w dobrym stanie. Dobrze by było, gdyby deska miała fabrycznie zamontowaną osłonę z nose"a i taila. Zmniejszymu wówczas ryzyko uszkodzenia i rozwarstwienia sklejki.
I jeszcze jedno- jak we wszystkich dyscyplinach, również w sportach zimowych, sprzęt należy dobierać pod kątem doświadczenia. Nie rzucajcie się na freestyle, skoro nie potraficie jeżdzić!
Najbardziej znani producenci desek to: Sims Snowboards, Burton Boards, Rossignol, Santa Cruz, Nickecker, Voelkl.

Pozostały sprzęt narciarski


 buty snowboardowe Buty snowboardowe

Buty, to niwątpliwie jeden z najważniejszech elementow wyposażenia. Kupując je należy przede wszystkim pamiętać o wygodzie- inaczej przyjemność jazdy zamieni się w torturę. Ale opócz wygody pod uwagę trzeba brać przed wszystkim stpsób (styl) jazdy, który nam najbardziej odpowiada. I tak nie ma mowy o zakupie miękkich butów do deski alpejskiej. Alpejka wymaga bowiem butów niemalże narciarskich- twardych, mocnych, z usztywnionym stawem. Podobnie od deski freestylowej nie możemy kupić butów twardych- wówczas bowiem, wykonując szybkie skręty, skoki itp. narażamy się chociażby na skręcenie kostki. Butów twardych używamy również do freecarvingu. Do freeridingu z kolei przeznaczone są buty miekkie, ale wyższe i trwardsze od butów freestyle"owych.
Do najpopularnieszych marek butów do snowboardu zaliczamy: Vendor, Atlanstis, Deeluxe, Flow, Fusion, K2, Nitro, Ride, Morrow.
 gogle snowboardowe Gogle snowboardowe

Między zwolennikami jednego z najpopularniejszych sportów zimowych trwa spór o wyższość gogli nad okularami i odrwotnie. My opowiadamy się za goglami z jednego prostego względu- są bezpieczniejsze. Gogle wykonane są z tworzyw sztucznych, które są bardzo wytrzymałe i nie pękają nawet przy dużym nacisku. Poza tym podczas jazdy nie zawiewa nas, wiatr nie dostaje się pod spód i nie łazwią nam oczy. Okulary z kolei wyróżniają się większą estetycznością.
Polityka Prywatnosci |

Sprzet snowboardowy