tu jesteś: sporty zimowe / sprzet sportowy / stroj


Strój narciarski


Sporty zimowe wymagają odpowiedniego przygotowania sprzętu i stroju. Należy pamiętać nie tylko o wyczyszczeniu, sprawdzeniu i drobnych naprawach sprzętu typy narty, buty narciarskie, deska snowboardowa oraz sanki. Pamiętajmy by skompletować także strój sportowy. Szczególną uwagę należy zwrócić na strój dzieci, gdyż w ostatniej chwili może okazać się, że rękawy są nieco przykrótkie, kurtka się nie dopina a czapka nie zasłania uszu. Strój zimowy różnych dyscyplin sportowych nie różni się wiele od siebie.

Podstawowym wyposażeniem każdego sportowca są spodnie narciarskie tzw. ogrodniczki, kurtka narciarska, rękawiczki, czapka i gogle. Oczywiście nie zapomnijmy o odpowiednich do każdej konkurencji butach narciarskich lub snowboardowych.

Wszystkie ubrania noszone przez osoby uprawiające sporty zimowe powinny być termoizolacyjne czyli takie które wykonane z odpowiednich materiałów utrzymują stałą temperaturę ciała ale nie powodują pocenia się czyli w doskonały sposób pozwalają skórze „oddychać”.Polityka Prywatnosci |

Strój narciarski