tu jesteś: sporty zimowe / zmiejscowsci / bukowina


Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska jest jednym głównych kurortów zimowych, które przeżywają oblężenie turystów w sezonie narciarskim. Sama miejscowość nosi taka samą nazwę jak kraina historyczna o nazwie Bukowina, położona między Karpatami Wschodnimi a środkowym Dniestrem.

II Wojna Światowa podzieliła krainę na: Bukowinę północną która należy do Ukrainy oraz Bukowinę południową należącą do Rumunii.

Bukowina Tatrzańska jest wioską podhalańską znajdującą się niedaleko Zakopanego, w powiecie tatrzańskim, województwo małopolskie. Wieś położona jest na wysokości od 860 metrów aż do wysokości 1000 metrów nad poziomem morza. Bukowina Tatrzańska liczy 2700 mieszkańców.

Bukowina jest jednym z większych miejscowości turystycznych, szczególnie w sezonie zimowym. We wsi znajduje się obszerna baza noclegowa, punkty obsługi turystycznej, punkty informacyjne, stacja sportów zimowych, wiele wyciągów narciarskich.

Od 2008 roku Bukowina Tatrzańska poszczycić się może także kompleksem term o nazwie Terma Bukowina. Rok 2009 zaowocował nowa stacja narciarska: Rusiń-ski, która może przewieźć 2400 osob w ciągu jednej godziny.Polityka Prywatnosci |

Bukowina Tatrzańska