tu jesteś: sporty zimowe / zmiejscowsci / karpacz

Karpacz

Karpacz jest to popularna miejscowość narciarska. Leży ona w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim. Wysokość tego tereny waha się od 480 do 885 m n.p.m.. Karpacz położony jest u stóp Śnieżki (1602 m n.p.m.), w dolinie rzeki Łomnicy.

Co roku do Karpacza ściągają amatorzy narciarstwa. Na terenie miasta znajduje się aż kilkanaście stoków narciarskich o różnych stopniu trudności, dlatego też zarówno początkujący jak i profesjonalnie narciarze będą mogli skorzystać. Właściwy sprzęt również nie jest problemem, ponieważ przy każdym wyciągu znajdują się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Sztuczne dośnieżanie gwarantuje odpowiednie warunki, a dodatkowe oświetlenie pozwala korzystać ze stoków nawet w późnym wieczorem.

W Karpaczu prócz narciarstwa można uprawiać łyżwiarstwo. Zapewnia to całoroczne lodowisko. Fani Adama Małysza powinni odwiedzić skocznie narciarska „Orlinek“, na której odbywają się krajowe i międzynarodowe zawody. Nowością dla najmłodszych amatorów sportów zimowych będzie z pewnością zjazd na pontonach  tzw. Snowtubing.Polityka Prywatnosci |

Karpacz