tu jesteś: sporty zimowe / zmiejscowsci / rabka zdroj

Rabka Zdrój

Rabka-Zdrój znajduje jest w powiecie nowotarkim. Jest częścią województwa małopolskiego. Rabka-Zdrój usytuowana jest w północno-zachodniej części Gorców. Miejscowość ta znana jest jako miejscowość narciarska oraz uzdrowiskowa.

W gminie Rabka-Zdrój skorzystać można z 3 stoków narciarskich. Stoki są doskonale przygotowane na przyjęcie wielbicieli białego szaleństwa. Wszystkie są oświetlone oraz mają zorganizowaną bazę gastronomiczną.

Na stoku w Chabówce zlokalizowane są wyciągi "U Żura". Do dyspozycji narciarzy jes ywyciąg orczykowy oraz trasa o długości 350 metrów, z różnicą poziomów 50 metrów. Trasa doskonała dla początkujących. Dla dzieci zorganizowano tu specjalny wyciąg i tor. W razie potrzeby stoki są sztucznie naśnieżane.

"Polczakówka Ski" to wyciągi w dzielnicy Zaryte. Zlokalizowane są tu dwie trasy zjazdowe. Pierwsza o długości 650 metrów, z różnicą poziomów 130 metrów, wyciągiem orczykowym, o średnim poziomie trudności. Druga o długości 70 metrów, z wyciągiem linowym i różnicą poziomów 6 metrów przeznaczona dla osób początkujących oraz dzieci.

"Maciejowa Ski" to wyciągi w dzielnicy Słone. Są tutaj dwie trasy. Pierwsza o średnim poziomie trudności, ciągnie się na długości 1200 metrów, a różnica poziomów wynosi tam 198 metrów. Druga trasa ma niewielką różnicę poziomów - 40 metrów oraz niewielką długość250 metrów. Przeznaczona dla dzieci i osób rozpoczynających przygodę ze sportami zimowymi. Na obu trasach są wyciągi orczykowe.


Polityka Prywatnosci |

Rabka Zdrój