tu jesteś: sporty zimowe / zmiejscowsci / szczyrk

Szczyrk

Jednym z chętniej odwiedzanych przez wielbicieli narciarstwa miejsc jest Szczyrk. Ta położona w Beskidzie Śląskim, mała miejscowość przyciąga corocznie wielu turystów. 460-600 m n.p.m. - to mniej więcej wysokość na jakiej usytuowany jest Szczyrk. Potok przepływający przez Szczyrk to Żylica.

Klimat Szczyrku określany jest jako przejściowy. Ścierają się tu wpływy klimatu morskiego i suchego. Dlatego też na tych terenach pogoda zmienia się bardzo szybko. Wielbiciele sportów zimowych mogą się cieszyć tu pokrywą śnieżną od grudnia do kwietnia. Trasy narciarskie liczą w sumie 60 km. W Szczyrku skorzystać można również ze skoczni narciarskiej, a także z toru saneczkowego. Nie bez znaczenia dla turystyki pozostaje również powietrze - świeże, czyste, górskie. Dzięki dużemu nasłonecznieniu opalanie jest tu możliwe nawet w zimie.

Oprócz stoków górskich Szczyrk ma do zaoferowania również bogatą faunę i florę. W lasach dominują świerki i buki. Prawie 69 % terenów Szczyrku pokrywają lasy. Najbardziej charakterystycznymi przedstawicielami fauny na tych terenach są kuny, lisy, borsuki. Nie zawiodą się również ci, którzy wolą spokojniejsze spędzanie czasu, niż chodzenie po górach i uprawianie sportów zimowych. W przepływającej Żylicy bytują lipienie i pstrągi, można więc oddać się wędkarstwu.

Szczyrk ma doskonale przygotowaną bazę turystyczną. Wiele pensjonatów i punktów gastronomicznych sprawia, że każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Na terenie Szczyrku funkcjonują również firmy zajmujące się organizacją aktywnego wypoczynku.Polityka Prywatnosci |

Szczyrk